Dámské náušnice podle tvaru obličeje

 

Nevíte si rady s výběrem dámských náušnic? Nejste si jistá, zda vám vybraný tvar náušnic bude slušet? Poradíme vám!

 

Čtvercový a oválný tvar obličeje

Čtvercový tvar obličeje:

Pro ženy se čtvercovým tvarem obličeje jsou nejvhodnější náušnice, které ostré linie obličeje zjemňují. Mezi takové patří kulaté či lehce hranaté. Nosit můžete i jednoduché cvočky, pecky nebo slzy. Visací náušnice zase obličej opticky prodlouží.
Vyhněte se čtvercovým, obdélníkovým či mnohoúhelníkovým tvarům náušnic.

 

Oválný tvar obličeje:
Ženám s oválným tvarem obličeje sluší modely s oblými tvary. Sem můžeme zařadit cvočky, slzy, ovály nebo spirálky. Vhodné jsou i malé náušnice z perel, zirkonu, briliantů či jiných drahých kamenů.
Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se raději těm, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží.

 

Trojúhelníkový tvar obličeje:
Máte tvář trojúhelníkového tvaru neboli srdíčka? Pak právě vám budou lichotit kruhové náušnice, kapky, pyramidy či ovály. Sáhněte klidně i po větších kruzích. Menší tvary náušnic dokonale padnou dámám s kratšími vlasy. Nebojte se větších a výrazných náušnic! Malé a nevýrazné si nepořizujte, vy si můžete dovolit více.

 

Kulatý tvar obličeje:
Ženy s kulatým tvarem obličeje by měly vybírat takové náušnice, které jej opticky prodlouží. Mezi takové patří veškeré visací náušnice. Nosit můžete i náušnice ve tvaru čtverců, trojúhelníků nebo obdélníků.
Mohutné tvary a velké kruhy pro vás nejsou úplně nejvhodnější, opticky obličej ještě více zakulatí. Méně výrazné, malé náušnice nosit samozřejmě můžete, ale narozdíl od zmíněných visacích náušnic žádnou službu neudělají. 

Trojúhelníkový a kulatý tvar obličeje