Titanové šperky

 

Titanové šperky jsou dlouhodobě vyhledávanými kousky především pro své unikátní vlastnosti. Titan totiž vyniká mezi ostatními kovy především vysokou odolností, nízkou váhou, ale hlavně téměř dokonalou "nedráždivostí." Jednoduše řečeno titanové šperky jsou hypoalergenní, tedy si je zamiluje každý, kdo si nemůže dovolit šperky z oceli nebo například ze stříbra, aniž by to neodnesl přinejmenším vyrážkou.

Titán mezi kovy

Titan je šedý až stříbřitě bílý, překvapivě lehký, ale poměrně tvrdý kov. Je mimořádně odolný proti korozi například i ve slané vodě. Narozdíl třeba od stříbrných šperků vůbec nečerná a nemění svůj vzhled.

Pokud jsou šperky a hodinky vyrobeny z čistého titanu, jak tomu je například u značky Boccia Titanium, jedná se o hypoalergenní kousky, tedy jednoduše řečeno jsou šperky z titanu vhodné pro alergiky na kovy, ale také třeba pro ekzematiky, kteří mívají právě se šperky z běžných kovů také problémy.

Jedničkou ve výrobě titanových šperků je značka Boccia Titanium. Původem německá značka přišla s použitím titanu nejen u šperků, ale také u hodinek. U šperků  Boccia Titanium se dostávají do popředí prsteny, které jsou často osazeny drahými kameny, jsou velice oblíbené jako snubní prsteny. Díky preciznímu vnitřnímu opracování prstenů se velmi komfortně nosí.

 

Titanové šperky a hodinky nejsou už dávno jen výsadou alergiků, mají mnoho příznivců právě pro svou lehkost a dokonalé zpracování. Oblíbené jsou i u mužů například jako manžetové knoflíčky. Pro svou vyšší cenu, ale výjimečné vlastnosti bývají často pořizovány jako dárek k životnímu jubileu nebo výročí. Odpadá tak starost, zda obdarovaný bude moct dárek nosit. Dle módních trendů je také možné kombinovat je se šperky jiných barev, například skvěle ladí s rosegold šperky a hodinkami.