Jeden prsten vládne všem

 

Kdo by neznal trilogii světově úspěšného románu Pán prstenů od Johna Ronalda Reuela Tolkiena a hlavního hrdinu Frodo Pytlíka? Kromě toho, že se Frodo se svými přáteli vydává na neobvykle místy až děsivě dobrodružnou cestu, má samozřejmě, jak to ve skvělých příbězích z fantasy kategorie bývá, neuvěřitelně důležitý úkol. Chránit prsten moci. Ten jeden prsten, který vládne všem. My naštěstí nežijeme ve fantasy románu a můžeme si ten "jeden" prsten pořídit bez nutnosti absolvovat sebevražednou misi...

Ověření pravosti

"Aš nazg durbatulûk,
aš nazg gimbatul,
aš nazg thrakatulûk,
agh burzum-iši krimpatul."

"Jeden prsten vládne všem,
jeden jim všem káže,
jeden všechny přivede,
do temnoty sváže."

Prsten znázorňuje zdroj neomezené moci, kterou chtěl získat Temný pán Sauron nad elfy. Prsten si i sám ukul v Hoře osudu a pro zesílení jeho účinku do něj přidal část svého „ducha“.

 

Pravost prstenu se dala zjistit jednoduchou zkouškou vložením prstenu do ohně. Jakmile se prsten rozžhavil, zobrazil se na něm nápis:

Kdo si prsten nasadil, i proti své snaze byl směřován ke zlu. Proto se Společenstvo nechtělo stát držitelem prstenu a rozhodli se jej zničit jediným možným způsoben, a to vhozením do sopky Hory osudu.

 

Jednoduchý zlatý kroužek, kterému dominuje okrasným písmem již výše zmiňovaný nápis, se stal velkým hitem a chtěl jej vlastnit každý fanoušek zfilmovaného románu. Doposud žádný jiný šperk si nezískal takové obliby a nevryl se do povědomí široké veřejnosti jako právě Prsten moci z filmu Pán prstenů.

 

Jak se na Prsten moci díváte vy? A jste také jeho vlastníkem?

 

Ocelový prsten moci z filmu Pán prstenů RRC2010
Silvego
Ocelový prsten moci z filmu Pán prstenů RRC2010
zítra u vás
Prsten moci z filmu Pán prstenů RRC2210
Silvego
Prsten moci z filmu Pán prstenů RRC2210
zítra u vás
Černý ocelový prsten moci z filmu Pán prstenů RRC5623
Silvego
Černý ocelový prsten moci z filmu Pán prstenů RRC5623
zítra u vás