Nešlápněte vedle a vyberte tu správnou velikost prstenu
Rádi byste někoho obdarovali krásným prstenem, ale nevíte tu správnou velikost? Nebo si jen chcete udělat radost sami, ale už si nejste jisti, po jak velkém sáhnout? Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak s velikostí nešlápnout vedle. :-)
Možná už jste někdy zkoušeli tajně obdarovávané/mu změřit prst za pomocí provázku nebo proužku papíru. Tato metoda je stále hojně používaná, ale nedoporučujeme ji, pokud má někdo spaní podobné jako Princezna na hrášku. A že jste o této provázkové metodě neslyšeli? Nevadí, sepsali jsme pro vás krátký návod. Ideální je použít silnější provázek nebo stužku v dostatečné délce, provléknout pod prstem a provázek okolo prstu obtočit a lehce utáhnout. V místě, kde se provázky překryjí, případně kříží, si nakreslete značku na oba konce jeho konce. Obdobně můžete použít i proužek papíru. A pokud si na něj vytisknete milimetrové hodnoty, ušetříte si námahu s přikládáním k pravítku.
Zdá se vám, že je to zbytečně složité? Pak stačí sáhnout do šperkovnice po odloženém prstenu (a nebo se pokusit, tajně a ve spánku, dočasně prstenu zmocnit). Vsadíte-li na ten ze šperkovnice, máte podstatně více času, a tak je nejjednodušší zajít do klenotnictví nechat si velikost prstenu změřit. Pokud je ale každé vteřina rozhodující a hrozí odhalení vašeho překvapení, obkreslete si kroužek prstenu po jeho vnitřním obvodu. S tímto nákresem pak můžete jednoduše změřit průměr a pomocí tabulky na internetu zjistit ideální velikost, případně s nákresem zajít do klenotnictví, kde vám ideální velikost poradí.
Přijdou-li vám obě varianty zbytečně komplikované, stačí se na internetu poohlédnout po nastavitelném měřicím proužku, který jednoduše navlečete na prst a jemným zatáhnutím odhalíte správnou velikost.
U všech způsobů měření ale nezapomínejte, že během dne (zpravidla v průběhu dne a večer), bývají prsty trochu nateklé.
Nejběžnější velikost dámských prstenů je 52 – 55 mm, tak pokud se pohybujete kolem těchto hodnot, měřili jste pravděpodobně správně a prstýnek by měl padnout jako Popelce střevíček. :-)
Vyzkoušet můžete také osvědčený trik hasičů. A nebojte, pilování ani jiné ničení prstýnku to není :-) Na vnitřní straně dlaně pod prstenem provlékněte pevnější nit (režnou nebo klidně zubní). Pokud vám to nejde, pomůže vám třeba párátko, které vám pomůže nit pod prstýnek dostat. Jeden konec, ten pod prstýnkem, nechce volný a dostatečně dlouhý. Druhým koncem, tím nad prstýnkem, obtočte prst nití až pod nehtové lůžko. Uchopte zase spodní konec pod prstenem a opatrně s ním táhněte směrem k nehtu. Postupně se bude prstýnek sundávat a zároveň stahovat obmotaná niť. A je to. :-)
Tipy, jak zjistit velikost pro nový prstýnek jsme vám už prozradili. Co když ale máte nějaký, který toho s vámi již hodně zažil a teď ho nemůžete dostat dolů? Nebojte, i s tím se dá něco dělat. Jak už víte, prsty v průběhu dne natékají. Doporučujeme se tedy pustit do sundávání prstýnku ráno, kdy jsou prsty nejslabší. Sáhněte po studené vodě a prst pořádně namydlete. Pokud budete úspěšní, prstýnek nakonec sklouzne. Vyzkoušet můžete také olej, který funguje obdobně.
Další krásné prsteny:
Lámete si hlavu nad tím, jak zjistit velikost prstýnku, kterým chcete potěšit svou drahou poloviču nebo jí dokonce požádat o ruku? Mrkněte na video, kde se dozvíte pár jednoduchých tipů jak na to. :)